Anglické maringotky

Anglické maringotky

 

 

Maringotka anglického typu, nazývaná Shepherd Hut (v překladu pastýřova bouda), je tradiční anglické mobilní obydlí. První zmínky se objevují už v 16. století. Shepherd Hut sloužila jako přístřešek pro pastýře nebo farmáře během dlouhých výprav. 

V dnešním pojetí se může jednat o zahradní kuchyni, pracovnu, ložnici, studio umělce, pracovnu spisovatele, rybářskou chatu, mobilní bistro, součást kempu nebo dokonce saunu. Možností je mnoho. Jediným omezením je Vaše fantazie. Kontaktujte nás se svým nápadem a my ho rádi zrealizujeme.

 

"Shepherd Hut je návrat ke kořenům, k harmonii s přírodou."

 

Maringotky vyrábíme běžně v délce 4 nebo 5 m. Šířka je vždy stejná a to 2,3 m. Základní verze je vyrobena z následujících komponent:

Podvozek: Ručně vyráběný podvozek je sestaven z masivních dubových trámů. Ohoblované a přebroušené trámy natíráme přírodními oleji. Klademe velký důraz na pevnost a stabilitu celého podvozku, který je při jízdě dynamicky namáhán. Na výrobě kovových částí podvozku spolupracujeme s místními zámečníky a kováři.

Základní deska: První vrstvu tvoří překližka tloušťky 21 mm s vodovzdornou povrchovou úpravou. Na tuto základnu je pevně přimontován smrkový rošt. Díky čepovaným spojům je celá základní deska velmi pevná a odolná.

Stěny: Sloupková konstrukce stěn je vyrobena ze smrkových nebo borovicových fošen 50 x 80 mm. Všechny spoje jsou čepovány. 

Střecha: Krokve jsou vyrobeny ze silné překližky. Klademe důraz na správný směr vláken ve dřevě. Celá struktura střechy je tak velice pevná a odolná vůči tvarovým deformacím. Jako střešní krytinu používáme vlnitý plech tloušťky 0,7 mm. Plech je natřen několika vrstvami odolného nátěru. 

Izolace: Používáme pouze izolační materiály přírodního charakteru. Oblíbili jsme si zejména ovčí vlnu, kterou nakupujeme od českých výrobců. Díky kvalitní izolaci je možné maringotku využívat celoročně. 

Vnější obklad: Silná prkna z modřínu, natřená olejem, poskytují výbornou ochranu celé stavbě. Modřín je díky vysokému obsahu pryskyřic velmi odolný. 

Vnitřní obklad: Palubková prkna ze smrku nebo borovice lze ponechat bez nátěru nebo mohou být ošetřeny libovolným olejem, popřípadě barvou.

Podlaha: Dubová podlaha je natírána tvrdým olejem. Kontrast výrazné dubové podlahy a přírodního smrkového obkladu stěn vytváří úžasnou atmosféru interiéru.

Okna a dveře: Okna i dveře vyrábíme na míru. Pro snížení úniku tepla používáme vždy minimálně dvojsklo. Běžně jsou v maringotce 2-3 okna.

Schody: Robustní schody z tvrdého dřeva tvoří krásný doplněk každé Shepherd Hut. Při výrobě spojů používáme výhradně tradiční čepy zajištěné klínkem. 

Elektroinstalace: Maringotka má rozvody pro 230 V. V interiéru je namontováno několik zásuvek a hlavní světlo. Vstupní dveře jsou osvětleny lucernou. Hlavní přípojka je stejná jako u karavanů a mobilních přívěsů.

Na přání namontujeme do interiéru litinová kamna. Díky tomu je možné maringotku obývat celoročně. V zimě, za zvuku praskajícího dřeva, má Shepherd Hut jedinečné kouzlo.

Pro více informací o výrobě anglických maringotek, použitých materiálech, vybavení interiéru a cenách nás neváhejte kontaktovat. 

Na zakázku

Individuální řešení na základě Vašich představ. Rozměry stavby, použité materiály, tvar a rozložení oken a dveří, povrchová úprava. O vše se postaráme a hotovou maringotku Vám přivezeme a ustavíme kam si budete přát.

Cena od 199 000 Kč

Postavte si sami

Pro ty z Vás, kteří si chtějí postavit maringotku vlastníma rukama. Připravíme jednotlivé díly a vše Vám to přivezeme na Vámi určené místo. Pak je už jen na Vás, kdy se poprvé posadíte uvnitř vlastnoručně vyrobené Shepherd Hut.

Cena od 149 000 Kč

KONTAKTUJTE NÁS

Rádi Vám zodpovíme jakékoliv dotazy.

Zavolejte nám

+420 608 327 158

Napište nám

info@woodit.cz

Přijeďte nás navštívit

Jižní 296/118, Olomouc - Slavonín, Česká republika