O nás

O nás

 

Jsme mladá rodina, původem z Olomouce. K založení WOODIT vedla dlouhá cesta, na jejímž počátku stálo naše cestování. Jako dobrovolníci jsme navštívili řadu zemí v Evropě. Ve Velké Británii jsme se věnovali práci se dřevem. Jedním z projektů, na kterém jsme se podíleli, byla stavba tradičních anglických maringotek, nazývaných Shepherd Huts [šeprt hats]. Na tuto obdobu naší maringotky jsme posléze narazili i v dalších zemích západní Evropy. Kouzlo těchto malých staveb nás uchvátilo. Po našem návratu do České republiky jsme začali hledat prostory pro dílnu. Rok nato vznikla 1. česká Shepherd Hut.   

NAŠE FILOZOFIE

Vnímáme stále nižší kvalitu a trvanlivost řemeslných výrobků. Výběrem kvalitních materiálů a poctivou prací usilujeme o zlepšení této situace. 

Studujeme zkušenosti a postupy našich předků. Ze starých knih se lze mnohému přiučit. 

K přírodě a jejím produktům chováme respekt. Proto se ze všech sil snažíme žít a pracovat zodpovědně. Používáme takové materiály, které nepoškozují přírodu ani člověka, který s nimi přichází do styku. 

Kvalita

Pečlivě volíme materiály, které použijeme na stavbu. Pouze z materiálů vysoké jakosti lze vyrobit kvalitní produkt.

Poctivost

Žádné skryté vady. Všechny činnosti děláme tak nejlépe, jak to v daném okamžiku lze.

Zodpovědnost

Stavíme zodpovědně. Kombinací kvalitních, ekologicky a zdravotně nezávadných materiálů, se snažíme dosáhnout maximální životnosti. Rozebíratelné spoje umožňují snadnou výměnu jednotlivých dílů v případě poškození.

DÍLNA & DŘEVO

Dílna se stala naším druhým domovem. Místem, kde se sny a nápady stávají skutečností. Práce se dřevem nás naprosto pohltila. Čím více se o dřevu dozvídáme, tím více nás fascinuje, jak důmyslně příroda tvoří. Dřevo má vlastnosti jako žádný jiný materiál. Každý kus  je originál, který se v rukou člověka může změnit v umělecké dílo.